Історія

Перші згадки про консьєржів зустрічаються з XII століття під назвою cumcerge (1192) або concierge (1220).

Первинною функцією консьєржів було підтримання горіння свічок в замку. Пізніше у консьєржів додалися й інші обов’язки.

У сучасному розумінні слово консьєрж вперше з’явився в мережі готелів «Гранд» в XX столітті, нововведення було схвалено гостями і незабаром набуло широкого поширення по всьому світу.

У 1929 році в Парижі Фердинанд Жиле заснував першу асоціацію консьєржів – Золоті ключі (фр. Les Clefs d’Or).

o nas

 

Ранні роки

 

 

o_nas

25 квітня 1952 рік, місто Канни. Перший Конгрес, організований батьком-засновником “Les Clefs d’Or” – Фердинандом Жиле.

В першому конгресі брали участь делегати всього з дев’яти країн – Франції, Бельгії, Данії, Німеччини, Ірландії, Італії, Іспанії, Швейцарії та Великобританії.

Вже у 1970 році 16 країн були учасницями асоціації, а в 1995 році на 42 міжнародному конгресі в Сіднеї (Австралія) організація була перейменована на UICO – Union Internationale des Clefs d’Or і налічувала вже понад 30-ти країн учасниць з усього світу.

На сьогоднішній день повна назва організації – UICH Les Clefs d’Or (Union Internationale des Concierges d’Hotels “Les Clefs d’Or”). Асоціація налічує 42 секції, представлена ​​в більш ніж 50 країнах і майже 4000 членів організації.

Окремо хотілося б підкреслити, що Російська секція “Les Clefs d’Or” отримала офіційний статус і стала повноправним членом Міжнародного союзу консьєржів на конгресі в Афінах у 2001 році. Неоціненний внесок у створення Російської секції “Les Clefs d’Or” зробили такі люди – Євген Багдасаров (перший і почесний Президент “Les Clefs d’Or” Russia), Hans C. Sebesta, Олександр Бобилєв, Andras Gunst, Aldo Giacomello , Андрій Бушуєв, Олександр Лямін, Станіслав Пайков, Лаврентій Гієнко, Марія Бобарикіна.

Першим українським консьєржем, який став афілійованим членом Російської секції “Les Clefs d’Or” став Сергій Тихий (консьєрж готелю Прем’єр Палас, Київ) в 2007 році.

На 2015 рік в Україні 7 афілійованих членів Російської секції “Les Clefs d’Or”.